מאמרים נוספים
Please reload

לעצב במקום להחליף

תחלופת עובדים צמד המילים המושמע ביותר בשיחות של מנהלי מחלקות במלונות שונים. האתגר של שימור העובד נובע מהרבה סיבות שיש להם תמיכה בשינויי הדור; שדורש מהיר יותר, מאתגר יותר ואני יותר. עם כל המהירות הזו איך שינויים קטנים יכולים להשאיר את העובד נאמן יותר? משהו ביומיום שלו חייב להשתנות. מחלקות משאבי אנוש משקיעות זמן בטיפוח נאמנות של עובד לחברה, דרך סדנאות, ימי כיף והרצאות. ישנה חשיבות רבה לאינטראקציות חברתיות מחוץ למסגרת העבודה, אך חשוב לזכור שאלו אפיזודות חולפות.  ולכן יש מקום להקדיש מחשבה לשיפור שגרת העבודה היום יומית.

במחקרו של M.A El Zeiny  על עיצוב סביבות עבודה והשפעתם נעשה מחקר על כ 200 עובדי משרדים באירופה התוצאות הראו  ששיפור סביבת העבודה של העובד העלה  ב19 אחוז את הפרודוקטיביות שלו והקשר שלו לחברה. העיצוב השפיע מבפנים על העובד, והראה שהיעילות שלו עלתה. מחקר ההמשך שנעשה על 2000 עובדים בקרב אותם משרדים הראה ש 90% מהעובדים הצביעו על קשר ישיר בין סביבת העבודה לתפוקה גבוהה יותר. אז איך ניתן לייצר סביבת עבודה שתהפוך את העובד ליעל יותר? ונאמן יותר ?

בתי מלון רבים משקיעים משאבים רבים בעיצוב המלון, ניכר כי נראות בתי המלון בישראל הולכת ומתעצמת. ישנה חשיבה מדוקדקת לפרטים בכל חלק מחוויית האורח, מסוג הריח שהוא יריח עם כניסתו למלון ועד לנייר המכתבים שעליו תודפס הקבלה בצאתו.  כל זאת כדי שתהיה התאמה בין המותג לנראות בשטח. עובדי המלון מסתובבים בסביבה המוקפדת הזו וסופגים מאווירת העיצוב ,אך הפער מתגלה כאשר נכנסים לחלק האחורי של המלון ה back office החלק שהאורח לא רואה אך העובד חשוף אליו במשך כל היום. האם ניתן לשמר את אותה החוויה בחלק האחורי של המלון בו העובד נח, אוכל ומטפל בניירת מלונאית? כדי שגם הוא יתחבר למותג, ואף ירצה להישאר חלק ממנו ולא להחליפו באחר.

 

כותב המאמר מציין כי עיצוב סביבת עבודה והמרחב הפיזי הוא אחר משלושת הפקטורים המשפיעים ביותר על החלטה של עובד האם לקחת את העבודה או האם לעזוב אותה. הפקטור הראשון הוא תנאי שכר, השני קידום והעצמה של העובד והשלישי סביבת עבודה. נתונים אלו  שמים זרקור על החשיבות בעיצוב סביבת העבודה של העובד. העיצוב מייצר שינוי והוא ישפיע על הבחירה היכן לעבוד והאם להישאר בו או לנדוד למלון אחר.  

 מלון ענבל בירושלים שעבר לא מזמן תהליך של עיצוב מחדש הוא דוגמא טובה  לתהליך שינוי. המלון עבר תהליך מיתוג ושיפוץ  בכל אזורי האורחים. בהמשך לכך העיצוב לא פסח על סביבת העובדה של העובדים בחלק האחורי של המלון: את השינוי אפשר להרגיש במסדרונות ומשרדי העובדים. בחללים השונים  עוצבה תערוכה המספרת את הסיפור של היישן מול החדש, הותאמה תאורה התורמת לאווירה ומייצרת תחושת קירבה .כל אלו  יוצרים הזדהות  עם המותג ותחושת נאמנות אליו. גם בחדר האוכל של המלון הותאמה סביבה נינוחה לעובד, בחירות התאורה החמה, הצבת שולחנות עגולים ותליית תמונות על הקירות ממסוגרות בזהב הממשיכות את הקו העיצובי של המלון . בחירות אלו מדגישות את חשיבות המקום ומייצרות אצל הסועד תחושת נינוחות ורצון להשתייכות.

דוגמא נוספת היא מלון מצודת דוד השייך לרשת מלונות אלרוב, המלון ייצר שינוי באזורים שונים בסביבות העבודה: חדר האוכל של העובדים שופץ לאחרונה, בחלל הוחלפו השולחנות לשולחנות עגולים וצבע הכיסאות שונה לבהיר יותר. גם במשרדי העובדים בחרו להמשיך את הקו העיצובי של המלון בצבעוניות ובחומרים. במרכז המשרדים עוצבה  פינת ישיבה  שבמרכזה הוצב גוף תאורה חם ובייתי המייצר אזור לא פורמלי למנוחה. שולחנות העבודה עוצבו בקו נקי שמשדר סביבת עבודה נוחה. בנוסף, בין החדרים התקינו תריסים דקיקים להפרדה מצד אחד אך שקיפות ושיתוף מצד השני, חשיבה שתומכת בנתון מהמאמר כי חוסר פרטיות  במשרד מורידה את היעילות של העובד ב40% ומעלה את טעויות האנוש ב27% .

שגרת העבודה של המלונאי היא עמוסה ומלאת שיוניים כדי להפוך אותה ליעילה יותר ויציבה יותר יש להכניס בחירות עיצוביות שמשפיעות מבפנים. עיצוב בחדרי האוכל של העובדים  יצירת משרדים מותאמים ותכנון  פינות העבודה לסוגי העובדים, הם אלו שישאירו את העובד לאורך זמן ויהפכו את עבודתו לטובה ומהנה יותר. הם אלו שייצרו את השינויים בארגונים ויהפכו את העובד לנאמן לאורך זמן במערכת המלונאית.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

new logo red.png
  • Facebook Basic Black
  • Black LinkedIn Icon
  • Black Instagram Icon