מאמרים נוספים
Please reload

חקר התרבות הארגונית

April 6, 2020

כל פרויקט עיצובי נשען על הבנות עסקיות ארגוניות, מכאן שאנחנו מתחילות בהבנת המודל העסקי ולאחר מכן עוברות לנתח את התרבות הארגונית הקיימת של העסק. כדי להצליח וליצור חווית משתמש בעיצוב ומיתוג החלל, אנחנו רוצות להבין לעומק היכן הדברים יושבים, ומהו הרצוי והמצוי בעסק. החיבור שבין המודל העסקי ארגוני לתרבות הארגונית בפועל, עוזר לנו לחבר את ההבנות הללו לכדי עיצוב ומיתוג שיוצרים חוויה בחלל. 

כהקדמה ניתן לומר שהמושג תרבות ארגונית טומן בחובו מגוון של הגדרות, זאת בשל השונות הרבה של התופעה בשדה המחקר. ניתן לראות ארגונים בעלי תרבות ארגונית חזקה, בעלי תרבות חלשה, וכאלו שהמושג אינו רלוונטי עבורם. וכן קיימות צורות רבות ושונות לתרבות ארגונית בתוך ארגון וכן גורמים שונים המשפיעים על התרבות הארגונית.  

תרבות ארגונית הינה המכלול של פעילות חברתית סמלית וסובייקטיבית בין חברי הארגון, השותפים בהבניה חברתית של מציאות ארגונית מסוימת. נרצה לספק תיאור ניטרלי ואובייקטיבי על מה שקורה בתוך הארגון, מתוך המציאות הקיימת לנסות ולהבין מהן אבני היסוד של אותו ארגון. 

תרבות ארגונית מושתתת על אוסף של נורמות וערכים המשותפים להנהלה ולעובדים ויוצרים את הבסיס הסימבולי לפעילות גומלין משותפת בארגון. התרבות הארגונית מבוססת על חזון או ליבה אידיאולוגית המלכדת סביבה את ההנהלה והעובדים ובאופן זה שומרת על מהותו של הארגון במהלך הזמן למרות תחלופת העובדים. התרבות הארגונית יכולה להנחיל מוטיבציה, לכידות ומניעים כאלו ואחרים, ולמעשה היא מושתתת על סט של ערכים חשובים לארגון וקושרת ביניהן בין נורמות של התנהגות. מכאן שהיא גם תורמת ליעילות של הארגון ולהשגת המטרות שלו. 

תרבות ארגונית נתפסת גם כשיטת ניהול – איך לוקחים את התרבות הארגונית ומשתמשים בהבנות שלה לצורכי ניהול. אך לא נפתח את נקודה זאת כאן. 

מודל העבודה על פיו אנחנו עובדות

המודל של שיין, שימושי ביותר מבחינת חקר התרבות הארגונית משום שהוא מספק לנו מושגים ונקודות ציון משמעותיות שאיתם ניתן לנתח את התרבות הארגונית:  

1. ערכים והנחות יסוד -  מהו הרצוי בארגון, האידיאולוגיה והחזון של הארגון.

2. נורמות ופרקטיקות – מהו המצוי והקיים בארגון בפועל.

3. סממנים וארטיפקטים – כל מה שניתן לראות, לשמוע ולהרגיש. חפצים / אובייקטים / צורות התנהגות. 

ככל שתהיה הלימה גבוהה והסכמה בין השלושה – תתקבל תרבות ארגונית חזקה.

תרבות ארגונית היא שם גדול לתופעה נרחבת שקיימת בכל עסק ארגון או חברה. כשמתחילים לנתח את התרבות הארגונית נוגעים בסוגיות שונות וסופר רלוונטיות לחיי היום יום במשרד. אנחנו מתחילים להבין איך התרבות הארגונית משפיעה עלי בתור מנהל, ואיך היא משפיעה עלי בתור עובד. פירוק התובנות הללו יכול להוביל למהפך אמיתי בסביבת העבודה והמרחב המשותף. חשוב לעצור ולהתבונן בדברים ולהבין איך אפשר למנף ולהעצים אותם. החיים הארגוניים של כל אחד ואחת מאיתנו הם רק כובע אחד שכל אחד מאיתנו חובש יום יום, אך המשמעות וההשפעה העמוקה של העבודה על החיים שלנו היא ענקית ונוגעת בכל אחד בצורה שונה. ככל שנצליח לפתח את המקום המקצועי והארגוני בחיי העבודה שלנו כך נצליח לגעת במישורים פנימיים ולהגיע רחוק יותר, ובכל פעם להצליח ולהתקדם קצת יותר. 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

new logo red.png
  • Facebook Basic Black
  • Black LinkedIn Icon
  • Black Instagram Icon